WordPress Biz Sizi Arayalım Eklentisi [ Ayarlar + Kurulum]

Bazı alışveriş sitelerinde görmüşsünüzdür, sağ altta veya başka bir köşede biz sizi arayalım diye kendini belli eden küçük widgetlar var. Sayfanın belli yerinde kayan veya sabit durmak üzere kullanılan bu eklenti çok faydalı olabiliyor. Şimdi size anlatacağım eklenti ile basit, çok, kullanışlı ve şık bir açılan bileşeniniz olacak. Kurulumu kendim yapacağım ben derseniz muhakkak bu sayfaya geri döneceksiniz, çünkü vereceğim küçük bir trick ile sistemi çalıştırabilirsiniz. Aksi takdirde formu doldurup göndere bastığınızda ya tekrar deneyin hatası alacaksınız ya da gönderildi diyecek ama gitmeyecek.

biz-sizi-arayalım-eklentisi

Eklentinin adı: Slick Contact Forms. Eklentiyi kurmak için wordpress’in kendi dizinini kullanın. Admin panelinde Eklentiler > Yeni Ekle yolunu izleyin arama yerine slick contact forms yazın. Çıkan sonuçlarda ekletiyi bulun ve kurun. Açılan pencerede Şimdi Kur’u seçin. Kurulum bittikten sonra Eklentiyi Etkinleştir’i seçin. Neredeyse tamam! Daha sonra bileşenler sayfasına gidin (Görünüm > Bileşenler ). Soldaki bileşenler arasında Slick Contact Forms’u bulup anasayfa konumlarında herhangi bir bileşen yerine atın. Şu an itibari ile, sitenizde eklenti görünmeye başlayacak.

Eklediğiniz bileşende bir sürü ayar mevcut, widgetin rengini konumunu başlığını istediğiniz gibi ayarlayın. Sitenizi sık sık yenileyerek en şık nasıl göründüğüne karar verin.

İşin Büyük Bir Kısmı Tamam !

Şimdi sitenizde bir deneme yapın, formda bir isim ve telefon veya mail bilgisi girin ve göndere basın. Çok büyük bir ihtimalle mail göndermeyecek şimdi bu nasıl halledeceğimizi anlatacağım.

Yeni bir eklenti kurarak wordpress sistemimize bir mail hesabı tanıtacağız. Bu tıpkı Outlook programına gmail mail bilgilerinizi kaydetmeniz gibi birşey. O sizin adına sizin yetkinizle birşeyler gönderebilir. Eklentiler sayfasına gidin, Yeni Ekle’yi seçin; Wp Smtp eklentisini arayın bulun ve kurun. Daha sonra Slick contact forms’un admin panelindeki ayar sayfasına gidin. Check boxların olduğu bölümde wp_mail sistemini kullan (en alttaki) kutucuğu işaretleyin. Şuan sistem çalışmak üzere.

  VULTR'da VPS Nasıl Kurulur ? Sanal Sunucu Oluşturma

 Wp Smtp isimli eklentinin ayar sayfasına gidin ve bir mail hesabı bilgileri girin. Örneğin Gmail ise sistem kendi ayarlarını yapıyor size sadece deneme@gmail.com gibi mail adresini ve 123456 vs gibi şifresini girmek kalıyor. Daha sonra sistem artık mail gönderebilecek.,

Not: Eğer eklentinin görünümünü ayarlarken sık sık sitenizi yeniliyor ama değişimi göremiyorsanız, büyük ihtimalle Wp Super Cache gibi bir eklenti kurmuşsunuzdur, eklentiyi geçici olarak pasif hale getirin veya cache belleğini temizle butonunu kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.