WordPress Twitter’da Otomatik Paylaşım Eklentisi: Revive Old Post

WordPress Twitter’da Otomatik Paylaşım Eklentisi: Revive Old Post
Haziran 18 11:42 2016

WordPress yazılarını otomatik olarak twitter’da belli aralıklarla paylaşan bir eklentiyi tanıtmak istiyorum. Bu eklentiyi kolayca kurup basit bir iki ayar yaparak belli aralıklarla rastgele yazılarınızın belirttiğiniz twitter hesabında paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde hitlerimin arttığını açıkça söyleyebilirim. Hiçbir zararını da görmedim. Şimdi eklentiye geçelim.

Eklentinin adı “Revive Old Post”, yüklemek için wordpress admin panelinize giriş yapın. Eklentilere tıklayın yeni ekleye tıklayın ve arama bölümüne revive old post yazın. Eklentiyi bulduktan sonra kurup etkinleştirin. Ardından sol menüye eklentinin eklendiğini göreceksiniz. Eklenti sayfasına giriş yaparsanız yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Burası eklentinin anasayfasıdır. Gördüğünüz gibi sadece twitter değil, facebook, linkedin, xing ve tumblr’da da otomatik paylaşım yapabiliyorsunuz ama diğerleri ücretli. Sadece facebook ve twitter paylaşımı ücretsiz. Anasayfada twitter login satırının yanındaki artı işaretine tıklayarak paylaşımların yapılacağı hesaba giriş yapıyoruz ve uygulamaya izin veriyoruz.

Şu durumda hesap işlemi bitti ve ayarlara geçeceğiz. General Settings sayfasını aşağıdaki gibi yapmanızı tavsiye ediyorum.

revive old post twitter otomatik paylaşım 2

 Ayarların tanımları:

Minimum interval between shares: Paylaşımlar arasındaki saat cinsinden süre. 1 yazarsanız saatte bir paylaşım yapılır. 0.5 yaparsanız yarım saatte bir paylaşım yapılır.

Minimum age of post to be eligible for sharing: Paylaşılacak olan yazıların en az kaç günlük olmasını belirleyin. Eğer 5 yaparsanız son 5 gün yayınlanan yazılarınız paylaşılmaz. 0 yapmanızı tavsiye ederim tüm yazılarınız paylaşıma hazır olur.

Maximum age of post to be eligible for sharing: Paylaşılacak olan yazıların en fazla kaç günlük olmasını belirleyin. Eğer 5 yaparsanız 5 günden eski yazılarınız paylaşılmaz. 0 yapmanızı tavsiye ederim tüm yazılarınız paylaşıma hazır olur.

Share old posts more than once: Aynı yazının birden fazla paylaşılmasına izin verir. Onaylı kalsın.

Post Format sayfasındaki ayarları da aşağıdaki gibi bırakabilirsiniz.

  En Çok Ziyaretçi Çeken Konular [Tüm Liste]

revive old post twitter otomatik paylaşım 3

Twitter hesabımızı ekledik, ayarlarımızı yaptık şimdi yapmamız gereken eklentiyi çalıştırmak. Aşağıdaki mavi tuşlardan START SHARING tuşuna basınız. Eklenti artık belirlediğiniz aralıklarla rastgele yazılarınızı twitter’da otomatik olarak paylaşacaktır.

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.