WordPress Yazı Özeti Kelime Sayısı Azaltma

wordpress özet kısaltma

WordPress özeti kısaltma, wordpress yazı özeti kısaltma, wp yazı özeti kelime sayısı değiştirme, wordpress yazı özeti nasıl kısaltılır ? Bu konu hakkında bilgi vereceğim.

WordPress kullanıyorsanız ve anasayfadaki yazılarınıza ait özetlerin uzunluğunu kısaltmak istiyorsanız aşağıdaki işlemi uygulayabilirsiniz. Bazı durumlarda özetin uzunluğunu değiştirmek isteyebilirsiniz veya okuru daha fazla meraklandırmak için de özeti kısaltmak tercih edilebilir.

WordPress Özet Kısaltma

WordPress’de varsayılan özet uzunluğu 55 kelimedir. Bunu değiştirmek için aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına eklemeniz yeterli. Aşağıdaki kodu olduğu gibi kopyalayıp dosyanızın en altına yapıştırabilirsiniz. Bu örnekte kelime sayısı 28 olarak belirlenmiştir. Siz farklı bir kelime sayısı yazabilirsiniz.

function mytheme_custom_excerpt_length( $length ) {
    return 28;
}
add_filter( 'excerpt_length', 'mytheme_custom_excerpt_length', 999 );

functions.php dosyasınız düzenlemek için WordPress admin sayfasına girin sol menüden “Görünüm” seçeneği altındaki “Tema dosya düzenleyicisi” sayfasını açın. Sağdaki listeden functions.php dosyasını seçin en alta gidin ve kopyaladığınız kodu yapıştırın. Doğru yaptıysanız aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak.

Daha sonra dosyayı kaydedin. Anasayfanızı yenilediğinizde değişiklik olduğunu göreceksiniz. Olmaz ise cache eklentinizin önbelleğini silin ve sayfayı yenileyin düzelir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler, yorum yapmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments