WordPress’de Bir Yazıyı Yoruma Kapatma, Yorumları İptal Etme

WordPress’de Bir Yazıyı Yoruma Kapatma, Yorumları İptal Etme
Kasım 20 08:07 2015

  WOrdPress kullanıyorsanız herhangi bir yazıda yorum yazma imkanını iptal edebilirsiniz. Eğer hep aynı üzerinde spam yorum yağmuruna tutulmuşsanız, yorumlarda tartışama küfürleşmeye dönüşmüş ise veya yorum yapılmasını istemediğiniz bir içerik ise aşağıdaki yönergeleri takip ederek basit bir şekilde yorumu iptal edebilirsiniz. Normalde açık olması gereken bir pencere  ayarlarda default olarak pasif olduğundan bunu aktifleştirmemiz gerekiyor. Şimdi en baştan adım adımbakalım.

1-Yorum Yapılmasını İstemediğinizi Yazıyı EDİT modunda girin.

WordPress admin yönetici paneline girdikten sonraki soldaki sekmelerden Tüm Yazılar‘a tıklayın ve yorum yapılmasını istemediğiniz içeriğinizi bulun ardından yazı başlığının altındaki DÜZENLE linkine tıklayın. İçeriğiniz  edit modunda açılacaktır.

2- Ekran Tercihleri’nden Tartışma’yı Aktif Hale Getirin

Yazı düzenleme sayfasında iken, yukarıda sağda bulunan Ekran Tercihleri sekmesine tıklayın.  Ekranda göster penceresi aşağıya kayarak açılacak. Orada “Tartışma” seçeneğinin yanındaki onay kutusuna tıklayın. Böylelikle özelliği aktif etmiş olacaksınız. Bunu aktif etmemizin sebebi, yorumu iptal etme seçeneğinin bu özelliğin altında kullanılabilir olması.

3-  “Yorumlara İzin Ver” Seçeneğini Pasif Hale Getirin

Ekran Tercihlerinde tartışma seçeneğini aktif ettiğiniz anda, yazı metni düzenleme alanının altına Tartışma başlıklı bir sekme gelecek. O sekmenin içerisinde “Yorumlara izin ver” seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Onay kutusuna tıklayarak tiki kaldırın. Ardından yazıyı kaydetmek için güncelleyin.

Yukarıdaki yönergeleri eksiksiz olarak yerine getirdiyseniz, sayfanızı admin panelinden çıkarak kontrol edebilirsiniz. Ayarlamış olduğunuz içerikte artık yorum yapılamayacaktır. Eğer herşeyi yapmış olmanıza rağmen yinede yorum yapılabiliyorsa, CACHEyapan bir eklentinizin aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer CACHE eklentsi kullanıyorsanız, ayarlarına girip süresi dolan cache belleğini silin ve ardından sayfanızı tekrar kontrol edin. Artık istediğiniz yazıdan yorum yapabilme imkanı kaldırabilirsiniz.

WordPress Nedir ?

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. WordPress bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu özelliği ile sadece blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olarak kullanılabilir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

  iPhone Whatsapp Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Takıldığınız yer varsa veya bir sorunla karşılaşıyorsanız bu yazının altından yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.