Yağ Yakmaya Yardımcı Olan Gıdalar

Kilo verebilmek için bazı besinlerin beslenme programınıza girmesi size çok fazla yardım edecektir.

Sabah kahvaltınızda yumurta yiyin!

Tarçın: Tatlıyı çok sevenler için çay, kahve ve yoğurdun içine karıştırarak ve özellikle tip2 diyabeti olan hastalarda iştahı azaltmak için kullanılabilecek en güzel gıdadır.

Yeşil çay: günde içilen birkaç bardak yeşil çay karın bölgesindeki yağları yakarak vücudun uyarılmasını sağlar ve kilo vermeye teşvik eder.

Greyfurt: Greyfurt bol miktarda lif içerir ve sindirimi uzun sürer. Yağ yakıcı bir özelliği yoktur ancak kalori miktarı daha azdır ve sindirimi uzun sürdüğü için size tok hissettirir. Yemeklerden önce yenilen yarım bir greyfurt ya da içilen bir bardak greyfurt suyu daha az yemek yemenizi sağlar.

Elma ve armut: Su içerikleri yüksektir ve lifli meyvelerdir. Vücuda daha fazla lif almak için suyunu içmek yerine direk yenmesi tavsiye edilir.

Karpuz: Su içeriği çok fazladır. Bu nedenle hem düşük kalori alınması sağlar hem de bağırsaklarda daha fazla yer kaplar.

Üzüm: Kalori miktarı diğer meyvelerden daha yüksektir, ölçülü miktarda tüketmek gerekir. Yaş üzüm yerine kuru üzüm tüketmek tavsiye edilir. Hem daha uzun süre tok hissedilmesini sağlar hem de kalori değeri daha düşüktür.

Çiğ sebzeler: Cips gibi zararlı abur cuburlar yerine daha faydalı, sağlıklı olan doğranmış havuç, kereviz gibi aperatiflerin tercih edilmesi daha sağlıklıdır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yumurta: Sabah kahvaltılarınız da yumurta yemek daha uzun süre tok tutar.

Kahvenizi sütsüz ve şekersiz olarak tüketin!

Kahve: Sütsüz ve şekersiz olarak tüketilen kahve metabolizmanızı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Çorba: Çok yağlı ve kremalı olmadığı sürece daha az kalori aldırır. Yemekten önce yendiğinde yüksek kaloriye sahip gıdaların yerini alabilir.

  Jet Lag Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Yulaf ezmesi: Lif bakımından çok zengindir. Bol süt ya da su ile tüketildiğinde uzun bir süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Salataya sirke eklenmesi yağ yakımına yardımcı olur!

Salata: Daha az kaloriyle doymanın bir yolu da salata yemektir. Özellikle marul bol miktarda su içerdiği için midede yer kaplar. Ancak kullandığınız soslara dikkat etmeniz gerekmektedir. Salatayı sirkeli yemeniz tavsiye edilir.

Fındık: Lif, protein ve kalp için sağlıklı olan yağları yüksek oranda içerir. Ölçülü miktarda tüketildiğinde kilo kaybını teşvik eder, kolesterol düzeyini düzenler.

2 Comments

  1. Yağ yakmak için her ne kadar diyet ve yardımcı gıdalar kullanılsa da öncellikle bölgesel egzersiz yapmak kesinlik şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.