Yeni İcat: Haven Akıllı Kapı Altı Kilidi

Yeni İcat: Haven Akıllı Kapı Altı Kilidi
Ocak 06 12:35 2017

Amerikalı bir şirket tarafından geliştirilen bu kapı kilidi dikkatleri üzerine çekti. Standart kapı sürgülerinden 10 kat daha güçlü olan yeni kilit mekanizmasının adı Haven, iki tip üretiliyor biri manuel olarak çalışan sisteme sahip diğeri ise uzaktan kumanda ve bluetooth üzerinden çalışabilen sistem.

Haven kapı kilidinin sağlamlığını göstermek için firma test videosu yayınlamış. Videoda öncelikle klasik bir kapının ne kadar kolay açılabildiği gösteriliyor ardından Haven aktif hale getirilince açmanın imkansız olduğu gösteriliyor. Sıradan bir kapı kredi kartı, tornavida ve tekmeyle bile açılırken akıllı kapı kilidi ile açabilmek için hiç kimsenin şansı yok. Fiziksel olarak kapının hareket etmesini kısıtlayan sistem kapının sürgüleri ve menteşeleri kırılsa bile kırılmıyor. Haven kapı kilidi askeri malzemelerde kullanılan materyaller ile üretilmiş.

Kapı kilidinin montajı kapının iç tarafına hemen dibine yapılıyor. Aktif edildikten sonra kalkan minik rampa kapı izasına geliyor ve bu andan itibaren kapının açılması çok zor. Kapı kilidi kırılsa bile bu rampaya takılan kapının açılması tabi ki imkansız. Yepyeni bir mekanizma olduğu için meraklı teknoloji severlerin yanı sıra güvenlik tedbirlerine arttırmak isteyen müşteriler de bu ürüne şimdiden ön sipariş yağdırmaya başlamış. Firma manuel modeli yaklaşık 260 USD’den satışa çıkarmış ve ön sipariş toplamaya başlamış.

Tanıtım ve test videosu için tıklayın: Haven Akıllı Kapı Kilidi

  Top 10 Klavye Kısayolları
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.