İşte Yumurtanın İçindekiler [Resimli]

İşte Yumurtanın İçindekiler [Resimli]
Mayıs 01 23:14 2018

Bir çok kişi kuş yumurtası kırıldığında içinden çıkan sıvının doğmamış civcivin yapısı olduğunu sanıyor. Hatta bir çok kişi bu yanlış bilgisi yüzünden yumurta yemiyor. Bizde konuya açıklık getirmek ve siz sevgili okurlarımızı bilgilendirmek için bu yazıyı hazırladık. İşte yumurtanın içindekiler.

Gelelim bizim yumurta diye yediğimiz yumurta akı ve yumurta sarısının ne olduğuna. Kuşlar iç döllenme dış gelişme yaptıkları için yumurtalar anne vücudundan çıktığında anne ile olan tüm aktarım yolları kalkar. Bu da yavrunun besinin yumurta içinde olmasını gerektiriyor. Bu sebebten dolayı da şemada besin anlamına gelen, “vitellüs” adı ile gösterilen sıvı yumurtaya anne vücudunda aktarılır. İşte bu vitellüs sıvısı bizim yediğimiz yumurta sarısı. Yumurtanın içinde bir de albumin sıvısı vardır ki hava boşluğunda desteğiyle basınca ve dış etkenlere karşı embriyoyu korur. İşte bu sıvıda yediğimiz yumurta akıdır.

  Yumurta Akı Tozu Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor Mu ?
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.