Zaman Makinesinin İcadını İmkansız Kılan En Büyük Sorun

Zaman Makinesinin İcadını İmkansız Kılan En Büyük Sorun
Haziran 20 00:25 2016

Belgesellerin ve sinema filmlerinin en klasik konusu üzerine yazmak istiyorum. Zaman makinesinin icadı imkansızdır. Neden mi ? Çünkü karşısında büyük ve aşılması en azından günümüz bilgisi ve matematiği ile imkansız görülen bir sorun var ! Bu yazımda bu sorun üzerinde durup anlatmak istiyorum.

 Lafı uzatmadan konuya gireyim. Zaman makinesinin icadı neden imkansızdır ? Çünkü zamanda geriye giderken, aynı zamanda zaman ileriye doğru gidecek. Buda anlamsız bir paradoks haline dönüşüyor. Diyelim ki siz tüm insanlar gibi Salı gününün son anlarındasınız ve zaman makinesiyle Pazartesi gününün başlangıcına gidip günün sonuna kadar orada kaldınız. Son durumda siz neredesiniz ? Pazartesinin bittiği yerde, peki tüm insanlar nerede ? Çarşamba günün bittiği andalar. Peki sizin hiç bulunmadığınız Çarşamba günü boyunca varlığınız neredeydi ?

Gördüğünüz gibi zamanda geri giderken de zaman ileriye akıyor ve uzayda bir bükülme olsa dahi, anlamsız ve çözülemeyen bir sorunla karşı karşılya geliyoruz. Ayrıca Salı’dan Pazartesi’ye döndüğünüzde aynı anda sizden iki tane olacak ve Çarşamba gününde hiç olmayacaksınız ! Bu ilginç paradox üzerine Stephan Hawking‘in yazılarını okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili daha ayrıntılı araştırmalar yapıyorsanız İngilizce bilmeniz gerekiyor zira Türkçe olarak yayınlanmış yeterli döküman yok. Yardım isterseniz aşağıdaki yorumlar kısmından bana yazabilirsiniz. Elimden geldiğince araştırmalarınıza yardımcı olurum. Salı’nın tadını çıkarmanız dileğiyle !

  Araç Takip Sistemleri Nasıl Çalışır ?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.