WordPress Twitter’da Otomatik Paylaşım Eklentisi: Revive Old Post

WordPress Twitter’da Otomatik Paylaşım Eklentisi: Revive Old Post
Haziran 18 11:42 2016

WordPress yazılarını otomatik olarak twitter’da belli aralıklarla paylaşan bir eklentiyi tanıtmak istiyorum. Bu eklentiyi kolayca kurup basit bir iki ayar yaparak belli aralıklarla rastgele yazılarınızın belirttiğiniz twitter hesabında paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde hitlerimin arttığını açıkça söyleyebilirim. Hiçbir zararını da görmedim. Şimdi eklentiye geçelim.

Eklentinin adı “Revive Old Post”, yüklemek için wordpress admin panelinize giriş yapın. Eklentilere tıklayın yeni ekleye tıklayın ve arama bölümüne revive old post yazın. Eklentiyi bulduktan sonra kurup etkinleştirin. Ardından sol menüye eklentinin eklendiğini göreceksiniz. Eklenti sayfasına giriş yaparsanız yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Burası eklentinin anasayfasıdır. Gördüğünüz gibi sadece twitter değil, facebook, linkedin, xing ve tumblr’da da otomatik paylaşım yapabiliyorsunuz ama diğerleri ücretli. Sadece facebook ve twitter paylaşımı ücretsiz. Anasayfada twitter login satırının yanındaki artı işaretine tıklayarak paylaşımların yapılacağı hesaba giriş yapıyoruz ve uygulamaya izin veriyoruz.

Şu durumda hesap işlemi bitti ve ayarlara geçeceğiz. General Settings sayfasını aşağıdaki gibi yapmanızı tavsiye ediyorum.

revive old post twitter otomatik paylaşım 2

 Ayarların tanımları:

Minimum interval between shares: Paylaşımlar arasındaki saat cinsinden süre. 1 yazarsanız saatte bir paylaşım yapılır. 0.5 yaparsanız yarım saatte bir paylaşım yapılır.

Minimum age of post to be eligible for sharing: Paylaşılacak olan yazıların en az kaç günlük olmasını belirleyin. Eğer 5 yaparsanız son 5 gün yayınlanan yazılarınız paylaşılmaz. 0 yapmanızı tavsiye ederim tüm yazılarınız paylaşıma hazır olur.

Maximum age of post to be eligible for sharing: Paylaşılacak olan yazıların en fazla kaç günlük olmasını belirleyin. Eğer 5 yaparsanız 5 günden eski yazılarınız paylaşılmaz. 0 yapmanızı tavsiye ederim tüm yazılarınız paylaşıma hazır olur.

Share old posts more than once: Aynı yazının birden fazla paylaşılmasına izin verir. Onaylı kalsın.

Post Format sayfasındaki ayarları da aşağıdaki gibi bırakabilirsiniz.

revive old post twitter otomatik paylaşım 3

Twitter hesabımızı ekledik, ayarlarımızı yaptık şimdi yapmamız gereken eklentiyi çalıştırmak. Aşağıdaki mavi tuşlardan START SHARING tuşuna basınız. Eklenti artık belirlediğiniz aralıklarla rastgele yazılarınızı twitter’da otomatik olarak paylaşacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Adsense Eşleştirilen İçerik Birimi Nasıl Yapılır ?... Adsense'e bugün girdiğimde optimizasyonda yeni bir bildirim olduğunu fark ettim. Şu ifade yer alıyordu; Makalelerinizin tanıtımını Eşleştirilen İçerik...
WordPress Facebook Yorum Sistemi ( Full ) Arkadaşlar Türkçe kaynaklarda yaptığım araştırmalarda facebook yorum sistemini wordpress’e uyarlama hakkında tam bilgi yok, bir çok arkadaşımız sa...
Tumblr Ücretli Mi ? Paralı Mı ? Mutlaka Okuyun Tumblr ücretli mi ? Tumblr, milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından biridir. Blog tarzında yazılalrınızı, resimlerinizi, videoların...
SEO Nasıl Yapılmaz ? SEO’da Ferrari Teorisi ... Arama motoru optimizasyonu yani SEO nasıl yapılır ? Başarısız olmak için yapılması gerekenleri yapmayarak yapılır. İşte bu sebeple bu yazımda başlangı...
WordPress Güvenlik Risklerini Eklenti Sayısı ile A... WordPress altyapılı bir web siteniz var ise güvenlik konusunda alışılmış taktiklerin yanında dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. WordPress süre...
VULTR’da VPS Nasıl Kurulur ? Sanal Sunucu Ol... Vultr'da vps nasıl oluşturulur ? Vultr'da VPS, sanal sunucu oluşturma işlemi çok basittir. Bunun için önce buradan vultr'a girin ve sağ üstteki sign u...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.