AirPods Pro İçin Bir Keşkem Var, Kullanıcıdan İnceleme

AirPods Pro İçin Bir Keşkem Var, Kullanıcıdan İnceleme
Nisan 21 19:24 2020

AirPods Pro’yu almadan önce çok kararsızdım, onlarca video izledim. Çevremde almış biri olmadığı için tek istifade ettiğim tecrübe kaynağı videolar oldu. Buna karşın söz konusu ürün kulaklık olduğu için videolarda ses ve konuşma performansını pek anlamak da mümkün değildi. Bir kaç yabancı incelemede kimisi konuşmada sorun yok derken kimisi ses çok iyi gidiyor diyordu. Böyle bakmakla olmaz en iyisi gidip alayım dedim.

Kulaklıkları almak için İstanbul Avrupa yakasındaki Apple mağazasına gittim, içerisi çok kalabalıktı, galiba sıraya gireceğim diye düşündüm. Bir yetkiliye AirPods Pro almak istediğimi söyledim, üst kata yönlendirdi ve sonraki görevli satış konusunda bana yardımcı oldu. Kısacası kalabalık sadece ürünlere bakmak için oradaymış.

Kulaklıkları alıp eve geldim ve ilk kutu açılımını yaptıktan sonra, gövdesine yani şarj eden kutuya jelatinini geri taktım. Sağa sola nasıl bırakacağım çizilir diye düşünmüştüm. Oysa birkaç gün sonra cebime koyarken jelatin olayı beni sıktığı için çıkarıp attım ve gördüm ki çizilme kaçınılmaz ama bu çizikler sadece güneş ışığına tutup dedektif gibi incelendiğinde görülebiliyor ve rahatsız etmiyor, sözün özü çizilme olayını kafaya takmaya gerek yok.

Bir diğer meseleden bahsetmek istiyorum, kapaktan çıt çıt diye bir ses geliyor. İlk duyduğumda hemen Apple ile iletişime geçtim. Bana bunun normal olduğunu söylediler. Akabinde internette araştırdım, yabancı sitelerde hemen herkes bundan bahsetmiş. Gerçekten kapağı sağa sola oynayınca ses geliyor ama rahatsız edip üzüyor mu ? Hayır.

Bağlantı konusunda en ufak bir sorun yok, evin içinde gezerek telefonla konuşabilir, müzik dinleyebilirsiniz, kulağımdan şimdiye kadar hiç düşmedi, bununla ilgili onlarca video var gerçekten spor yaparken bile düşmüyor. Aktif gürültü önleme özellikle kalabalıkta konuşurken ve müzik dinlerken çok işe yarıyor. Eğer daha önce gürültü giderme özelliği olan bir kulaklık kullanmadıysanız bu özellikle ilk kullandığınızda mucize gibi geliyor.

  Akıllı "Microbot Push" İle Butonlara Hükmedin

Son olarak ses ve konuşma performansından bahsedeyim, şimdiye kadar kimse bana sesin gelmiyor demedi, müzik konusunda tahminimin çok üstünde bir performansla karşılaştım. Özellikle Spotify’de müzik kalitesini en üste getirip, yüksek sesli şarkı dinlediğimde sesin bozulmaması ve tatmin edici müzik kalitesi sunması hayatımda ilk defa ücretli müzik servisine abone olmama sebep oldu. Tabi ki youtube’da kaliteli yüklenmiş içeriklerden de kaliteli ses elde edebiliyorsunuz.

Tek bir keşkem var, keşke daha önce alsaydım. İşim gereği çok fazla telefon ile görüşüyorum, kablolu kulaklıkları da sık kullanırdım fakat kablosuz bir kulaklıkla kabloludan daha iyi müzik dinleyebileceğimi ve daha rahat telefon görüşmesi yapabileceğimi bilseydim bu kulaklıkları daha önce gidip alırdım. Şunu da eklemek istiyorum, buna alıştıktan sonra sonra kabloluya dönmek çok zor. Bu konforu terk etmek istemiyor insan.

Hiç mi kötü yanı yok ? Fiyatı çok yüksek. Sorularınız var ise bana yorumlar kısmından merak ettiklerini yazabilirsiniz.

Yorum Yap

3 Yorum

 1. Burak GÖÇ
  Mayıs 03, 23:49 #1 Burak GÖÇ

  AirPods Pro keşişinden herkese tavsiye: LÜTFEN YERE DÜŞÜRMEYİN. Ocak ayında aldım, şimdiye kadar hiç sorunum olmadı. Bir kere çalışma masasının üstünden (yaklaşık 1 metre) düşürdüm ve maalesef sağ kulaklığımın içindeki bir şey yerinden oynadı. Şu an kulaklık takılıyken kafamı oynattığımda tıkı tıkı sesleri geliyor. Tabii korona durumları malum. Servise de götüremediğimiz için öyle kaldık. Ben yandım, siz yanmayın. 😄

  Bu yoruma cevap ver
  • Teknobilim
   Mayıs 04, 10:37 Teknobilim Yönetici

   Hocam aldığımdan beri hiç düşürmedim, insan tedirgin olmuyor değil. Bildiğim kadarı ile Apple’dan sadece sağ kulaklığı, bozulduğu için satın alabiliyorsunuz.

   Bu yoruma cevap ver
   • Burak GÖÇ
    Mayıs 05, 23:55 Burak GÖÇ

    Bakalım, Korona diner dinmez Apple’ı bi ziyaret edeceğim. Garanti kapsamında bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Alamazsak da yeni bir çift satın alacağız mecburen :)

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.