Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır ? İşte Böyle

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır ? İşte Böyle
Mayıs 02 09:59 2016

En büyük sosyal paylaşım ugulamalarından biri olan Instagram’da hesabınız mı çalındı ? Hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi öğrenmek için mutlaka bu yazımızı okuyun. Bu yazımızda hem hesabınızı korumak için neler yapabileceğinizi hem de çalınan hesabınızı nasıl geri alabilieceğinizi öğrenebilekcesiniz. Instagram, fotoğraflarınıza photoshop efektleri  uygulayabileceğiniz ve fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz milyonlar kullanıcısı olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Milyonlarca dedim ama kafanızda yanlış bir rakam oluşmasın. Instagram’ın bugün tüm dünyada 400 Milyon civarında kullanıcısı bulunmakta. Sanırım bu rakam hayal kurmanızı kolaylaştıracak.

 Rakam çok güzel tamam anladık ama kalabalığın olduğu yerde sorunlarda çıkıyor. Atalarımız bunu yüzlerce yıl öncesinden belirtmiş dikkat edin demiş. Hangi sözle ? Şu sözle, “Nerde çokluk orada .okluk.” Herşey güllük gülistanlık iken durduk yere biri gelip hesabınızı çalabiliyor sizin yüzlerce resim yüklediğiniz binlerce like alan hesabınız artık başkasının elinde. İnsan nasıl delirmeden durabilir ki ? Hiç üzülmeyin artı hesabınızı nasıl geri alacağınızı öğreniyorsunuz !

Çalınan Instagram Nasıl Geri Alınır ? 2 Seçenek Var !

 1. Hesap çalınmış fakat e-posta adresi değiştirilmemiş ise;En rahat geri alınan tip budur. Çalan kişi ya eposta adresinizi değiştirmeyi unuttu yada bunu bilmiyor ! Vay keriz ! Hemen işe koyulalım. Intagram’a kayıt olurken kulandığınız mail adresinize erişebiliyorsanız o zaman instagram parola hatırlama linkine tıklayarak parolanızı sıfırlayın. İsterseniz linke tıklayın isterseniz de Instagram’ın sitesine direkt kendiniz girip şifremi unuttum linkini bulun. Size kalmış.Açılan sayfada ilk alana E-posta veya Kullanıcı Adı bilginizi girin. Alt bölüme de doğrulama kodunu girin. Şifreyi Yenile linkine tıkladığınızda mail kutunuza şifrenizi değiştirmek için bir link gelecek. O linke tıklayın açılan Instragram sayfasında yeni şifrenizi girip kaydedin. Hepsi bu kadar.
 2.  Hesap çalınmış hemnde e-posta adresi değiştilmiş ise;Öncelikle ağzımıza geleni sayıyoruz. Vay anasını ! Hain herif hem hesabı çalmış hem şifreyi değiştirmiş hem de e-posta adresini ! Amacın ne pis herif ! Eline ne geçti ? Allah seni bildiği gibi yapsın ! “##!**#&” Lanet olsun !Ardından işleme geçiyoruz. Yapacağımız şey Instagram’a bunu haber vermek. Nasıl yapacağız işte böyle;
  Chrome'da Otomatik Doldurmadaki Bir Satırı Silme

 

 1. Buraya tıklayarak Instagram hesap çalıntı  bildirimi işlemini başlatın.
 2. Kimin hesabı başkasının eline geçti? Sorusunu cevaplayın. Muhtemel sizinkidir. Benim hesabım seçeneğini işaretleyin.
 3. Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz? Hayır seçeneğini seçin.
 4. Daha sonra açılan forma önce kullandığınız e-mail adresini (erişebildiğiniz, instagrama kayıtlı olması gerekmiyor),  Instagram kullanıcı adınızı ve hesaba kaydolurken yani Instagram açarken kullandığınız email adresini sırası ile dikaktlice yazın.
 5. Daha sonra Bu ne tür bir hesap? sorusuna size uyan cevabı verin.
 6. Gönder linkine tıklayın.

Talebiniz Instagram tarafından incelenecek ve size geri dönüş yapılacaktır. Eğer haklı göründüğünüzde  Instagram hesabınız  size geri verilecektir.

Instagram Hesabımızı Nasıl Koruyabiliriz ? Instagram Hesabı Nasıl Çalınır ?

Instagram hesabınızın çalınma sebeleri şunlardır. Ya çok kolay tahmin edileibilir şifreler ve bilgiler kullanıyorsunuzdur ya telefonunuz veya bilgisayarınızda virüs vardır ya da fake login yapmışsınızdır. Eğer kolay bir şifre kullanmadığınızı düşünüyorsanız, en yakın arkadaşınızdan bile şüphelenin ! Sizi satmış olabilir ! Yok satmamışdır ise devam edelim…

Fake login mi yaptın hacı ? Yapmış mısıdır ? Olabilir misin ? Büyük ihtimalle yapmışsındır. Genelde hacklermelerın %99’u bu şekilde gerçekleşmektedir. Ne yaptın hacı ya. Hemen yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden birine geri dön.

Fake Login Nedir ?

Tıpkı instagramın sayfasıymış gibi sayfalar tasarlayıp linkini de instagrama benzetiyorlar. Örneğin instagıram.com, imstagram.com, instagrm.com gibi yapıyorlar ve bir şekilde sizin bu sayfalardan birine girip e-posta adresinizle şifrenizi girmeyi bekliyorlar.

Peki hesabımızı korumak için neler yapabiliriz ? Şunları kesinlikle yapın.

 • Fake login olayına çok ama çok dikkat edin.
 • Öncelikle telefonunuza gerekli antivirüsleri kurun ve telefon güvenliğinizi arttırın 3. parti yazılımlara güvenmeyin. Yani her yüklediğiniz programa her yere erişme yetkisi vermeyin, bir puzzle oyunu indirdiyseniz ve sizden kişilerinize erişmeyi istiyorsa hacı sen ne ayaksın deyin !
 • Bilgisayarınıza güncel bir antivirüs kurun gerekirse paraya kıyın yıllık lisans alın ki bilgisayar güvenliğinizden şüpheniz olmasın.
 • Giriş yaptığınız siteler’de örnekteki gibi ssl sertifika olmasına dikkat edin ve site adına da aynı şekilde.
 • İnstagrama kendi mobil uygulaması haricinde güvenmediğiniz hiç bir yerden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmayın.
  Başkasının Whatsapp'ına Sızma Programı

 

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.