Dizilerde Figüranlık Yaparak Para Kazanmak

Dizilerde Figüranlık Yaparak Para Kazanmak
Kasım 26 09:06 2016

Dizi ve sinema sektörünün  hayatımızda ettiği büyük yer tartışılamaz bir gerçektir. Bu sektördeki ana oyuncular dışında tüm  figüran rollerini üstlenecek insan ihtiyacı azımsanacak sayıda değildir.

Figüranlıkta kazanılan paranın ilk etapta beklenilenin altında bir ücret olması muhtemel durumda olsa da ilerleyen süreçte ve kazanılan deneyimle birlikte yüksek miktarlarda kazançlar mevcuttur.

Ek gelir sağlamak amacı ile dizilerde figüranlık yaparak ek gelir sağlayabilir, kazançlarınızı kat kata arttırabilirsiniz. Çok büyük deneyim ve yetenek istemeyen figüranlıkta sadece yönlendirmelere uymanız ile para kazanma olasılığınız oldukça yüksektir.

Ancak bilinmelidir ki figüranlık yaparak uç paralar kazanma lüksünüz bulunmamaktadır. Ancak dizi ekibini belirlediği paraları kazanmanız mümkün olacaktır. Söylememizde fayda var bu ücret diziden diziye farklılık göstermektedir.

Figüranlık Nedir?

Figüranlar dizilerde çok önemli görevlere sahip olamayan yardımcı oyunculardır. Daha çok kalabalık kesimin oluşması için sete yerleştiren oyuncuları figüranlar olarak tanımlanmaktadır.

Asıl oyunculuk ile karıştırılsa da figüranlık nedir? Sorussuna vereceğimiz en sağlıklı cevap yardımcı oyuncu olacaktır. Dizi sektörünün günümüzde en fazla kazandıran sektörlerden biri olması bu dizllere yardımcı oyuncu ihtiyacını arttırmaktadır.

Figüranlarda oyunculuk deneyimi aranmamakta olup, yönlendirmeler ile hareket eden oyuncular sınıfına figüranlık olarak açıklanabilir.

Figüranlık Kazançları Ne Kadar?

Şimdiden söyleyelim figüranlar yüksek meblağlar kazanmamaktadırlar. Figüranlık ancak ek gelir olarak düşünülebilir. Aksi takdirde bu sektörde kazandığınız para size yetmeyecektir

Yardımcı oyuncu kazanları baz alındığında figüranlık kazançları ne kadar? Sorusunun cevabı için figüran olarak bulunduğunuz dizi ekibi belirlemekte ve size sunmaktadır. Figüranlık yapmak için yapmanız gereken güvenilir bir ajansla anlaşmak olacaktır.

Figüranlar  ajanslar sayesinde dizi setine gönderilmektedir.  Bu nedenle ek gelir elde etmek için güvenilir bir ajansta kaydınız mutlaka bulunmalıdır.

  Evde Örgü Yaparak Para Kazanmak
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.