iPhone’da İstediğiniz Şarkıyı Alarm Sesi Yapma

iphone bir şarkıyı alarm sesi yapma spotify youtube

Spotify, Youtube, Apple Music veya istediğiniz yerdeki müziği veya videoyu iPhone’unuza alarm sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Uygulamasız, Programsız. Artık demode sesler yerine sabahları en sevdiğiniz müzikle uyanacaksınız. İşte bu yazımda size istediğiniz şarkıyı alarm sesi olarak nasıl ayarlayacağınızı anlatacağım hatta göstereceğim.

Önce şunları da ekliyeyim ki arayanlar rahat bulsun; Spotify’daki şarkıyı alarm sesi yapma, youtube’daki şarkıyı alarm sesi olarak ayarlama, apple music’deki şarkıyı alarm sesi yapma.

iOS yüklü cihazlarda malum Apple bize her istediğimizi anında yapma lüksü sunmuyor, rastgele bir şarkının üzerine gelip bunu alarm sesi olarak ayarla seçeneği bulamıyorsunuz. Gerekçesi de tabii ki güvenlik. iOS halen mobil cihazlarda kullanılan en güvenli işletim sistemi.

Apple, aslında 3. parti uygulamalar sisteme erişmeden binlerce dileğinizi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Kestirmeler’i kullanarak aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz.

Buna karşın bu özellik hala öğrenilmiş değil bu yüzden binlerce kullanıcı nasıl kullanacağını bilmiyor.

Merak etmeyin !

Öğretmek için buradayız. Başlıyoruz…

iPhone’da Bir Şarkıyı Alarm Sesi Olarak Ayarlama

iOS’da standart olarak gelen Kestirmeler uygulamasını açın, aşağıda otomasyon sekmesine geçin. Sağ üstteki + işaretine basın. Gelen ekranda kişisel otomasyon yaratı seçin. Sonra en üstteki günün belirli bir saatini seçin. Şimdi seçeneklerde “günün belirli bir saati” ve “her gün” seçeneklerini aktif edin ve istediğiniz saati ayarlayın.

Daha sonra gelen ekranda işlem ekleye basın. Seçeneklerde ortam düğmesine basın. Gelen seçeneklerde “Çal/Duraklat” seçeneğini seçin. Sağ üstteki sonraki düğmesine basın. Şimdi gelen ekranda aşağıda olan çalıştırmadan önce sor seçeneğini pasif yapın, uyarı verecek sorma düğmesine basın. Sağ üstteki bitti düğmesine basın. Hepsi bu kadar.

Şimdi istediğiniz yerden örneğin spotify veya youtube’dan bir müzik açın. Müzik çalarken ekranı kilitleyin. Sonra telefonun kilitli ekranına girip çalan müziği durdurun ve telefonunuzu kenara bırakıp uyuyun. Ayarladığınız saatte durdurduğunuz müzik çalmaya başlayacak.

Bu işlemler karışık gibi görünebilir ama çok basit!

Durun ben sizin için bir video hazırlayayım

Evet videoyu da hazırladım youtube’a yükledim. İşlem çok basitti. Artık siz de Kestirmeler’i kullanarak bir şarkıyı iPhone’unuzun alarm sesi olarak nasıl ayarlayacağınızı biliyorsunuz. Yine merak ettikleriniz olursa yorumlardan yazın.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments