Letgo’da Ödeme Nasıl Alınır ?

Letgo’da Ödeme Nasıl Alınır ?
Haziran 25 18:07 2016

Letgo’da alıcıdan ödeme nasıl alınır ? Letgo’da ödeme nasıl yapılır ? Bu yazımızda letgo ve ödemeler üzerine bilgi vereceğiz. Letgo yeni nesil bir ilan platformudur. Sistem üzerinde vereceğiniz ilanlar sadece ilan olarak kalır, yani lletişim bilgileriniz ile verdiğiniz bilgiler üzerinden alıcı sizinle irtibata geçer ve ödeme hakkında ikili olarak görüşürsünüz.

Letgo ödemelere aracılık yapmamakta, ödeme sistemi sunmamakta ve sizin adınıza ödemeyi almamaktadır. Son günlerde televizyonda sıkça gördüğümüz letgo reklamlarının ardından kullanıcılar sistemin gittigidiyor, sahibinden, hepsiburada gibi ödemenin kredi kartı veya komisyon üzerinden yapıldığını düşünmektedir fakat bu yanlıştır.

Ödeme alabilmek için alıcı ile buluşabilirsiniz. Buluştuğunuz yerde alış-veriş yapabilirsiniz. Bunun dışında eğer uzak mesafe bir alıcı bulduysanız mutlaka ödemeyi ürünü göndermeden önce yapmasını isteyiniz. Bir çok dolandırıcı parayı göndermeden önce ürünü istediğini söyler kesinlikle bu konuda hata yapmayınız. Aksi taktirde hem elinizdeki üründen hem de alacağınız paradan olursunuz.

İnternet üzerinden alışverişlerin her zaman risk içerdiğini, mümkün olduğunca çok kullanılan ve güvenli bilinen sistemleri kullanmanızı hatırlatırım.

  Total Commander Nasıl Kullanılır ? Klavuz
Yorum Yap

6 Yorum

 1. Kubilay
  Temmuz 20, 11:07 #1 Kubilay

  Merhaba sayın yetkili…!!!
  Ürünü gönderen için yazmışsınız peki ürünü alan nasıl güvenecek alan kişi 256 bit ssl ile mi korunuyor.

  Bu yoruma cevap ver
  • Teknobilim
   Ekim 22, 00:01 Teknobilim Yönetici

   Haklısınız, riskli bir ticaret. Daha güvenli olan alışveriş sitelerini tercih edebilirsiniz.

   Bu yoruma cevap ver
 2. azra
  Ekim 10, 17:01 #2 azra

  yanı ben adresımı verıyorum o kısı bana paramı yolluyo sonrada ben ona urununu yolluyurum oyle mı ve gonderdıgım urunun kargo parasını alıcımı odeyecek

  Bu yoruma cevap ver
 3. ekrem_dikmen
  Aralık 25, 13:33 #3 ekrem_dikmen

  kredi kartı ile taksitli ödeme yapma imkanı varmı

  Bu yoruma cevap ver
  • Teknobilim
   Ekim 21, 23:58 Teknobilim Yönetici

   Eğer ürünü satan yasal ve pos cihazı bulunan bir işletme ise mümkündür fakat genelde denk gelmez.

   Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.