Sevgililerin El Tutma Şekilleri ve Anlamları

Sevgililerin El Tutma Şekilleri ve Anlamları
Nisan 03 17:26 2016

Hiç merak ettiniz mi sevgililer neden el ele tutuşur diye ? Etmemişsinizdir, çünkü sizde sevgilinizin elini doğal bir davranış olarak tutanlardansınız. Asıl mesele sevgilinizin veya sizin el tutma biçiminiz. Sevgilinizin elini tutuş biçiminize göre karşı tarafa bambaşka duygular aktarabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Çiftler farkında olmasa da içinde bulundukları psikoloji ve sosyal duruma göre farklı duyguları farklı el tutma şekilleriyle eşlerine bilinçli veya bilinçsizce aktarır. Hadi gelin hep birlikte bu şekilleri ve anlamları öğrenelim.

Parmak Ucuyla Tutmak

Onun elini oldukça rahat bir şekilde tutarsanız, bilinçaltına; çok isteksizim, hiç tutkulu değilim, aslında benim başka işlerim var ama mecburiyetten senin yanındayım, elini bıraksam olmaz mı ? mesajlarını iletir.

Genellikle psikolojik değilde sosyal durum sebebiyle bu şekilde el tutulur. Çevresinden utanan veya ebeveyn gibi büyüklerin yanında olan çiftler ellerini bırakacak hale gelirler. Eğer psikolojikse zaten çitflerin ilişkilerini elden geçirmeleri gerekir.

Aşırı Sıkı Tutmak

Sevgilinizin elini aşırı sıkı bir şekilde tutmanız doğal değildir. Anormal bir davranıştır. Karşı tarafa ilettiği mesajlar ise şunlardır: Benden uzağa gidemezsin, elimi bırakırsan kızarım, dibimde ol, ben baskın karakterim, senin özgürlüğün beni aşamaz.

İdeal Gerginlikte Tutmak

En ideal olan tutma şeklidir ne gevşek ne sıkı bir şekilde tutmak karşı tarafa, birlikte olmaktan zevk aldığınızı ifade eder. Eller terlemiyorsa uzun süre tutuşmanın da zararı yoktur zira çiftlerin el ele tutuşması bir mutluluk kaynağıdır.

Serçe Parmaklarla Tutuşmak

Çiflerin serçe parmaklarla el ele tutuşması çok derin anlamlar ifade eder. İlettiği mesaj, seninle ölene kadar dipdibe kalsam sıkılmam, seninle bir ömür istiyorum anlamlarına gelir. Zira çiftler ne olursa olsun birbirimize değelim, yürüsekte aynı markette başka şeylere baksak da kontağımız kesilmesin serçenin parmağın ucuylada olsa birbirimizi hissedelim duygularını paylaşırlar.

  SAÇ EKİM UYGULAMALARI

Bilimsel Olarak El Tutuşurken Neler Oluyor ?

Kişi sevdiğinin elini tuttuğu zaman beyinde oksitosin hormonu salgılanır, bu hormon sevmek gibi duyguları besleyip güçlendirir ve ilişkinin daha sağlam hale gelmesini sağlar. Eğer çiftlerden biri stresli ise bu hormon stresini atmasına yardımcı olur.

El ele tutuşmanın en büyük manası bireylerin çift olduklarını topluma beyan etmeleridir.

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.