Soğuk Çay Nasıl Hazırlanır ? Çok Basit !

Soğuk Çay Nasıl Hazırlanır ? Çok Basit !
Haziran 19 00:27 2016

Her soğuk çay reklamında sonra kendi kendime sormuşumdur. Soğuk çay nasıl hazırlanır ? Soğuk çayın tarifi nedir ? Diye. Bu defa işe koyuldum araştırdım. Sizlerle de paylaşacağım. Öncelikle bazı şeyler söylemek istiyorum. Hazır markaların sattığı soğuk çayların nasıl hazırlandığını bilmiyorum. Asitli içeceklerdense soğuk çayı tercih edenlerdenim ama ne kadar sağlıklıdır orası tartışılır.

 Soğuk çay nasıl hazırlanır ?

Her zamanki gibi çayınızı normal bir şekilde demleyip açık veya koyu olacak şekilde tercihinize göre bir sürahiye doldurun. 1 litre soğuk çayın içine 1 yemek kaşığı şeker koyun. Şeker yoksa bir tatlı kaşığı pekmez katabilirsiniz. Biraz da limon suyu koyup buzları içine dökün. İşte bu kadar.

Meyveli soğuk çay hazırlamak isterseniz ananas, şeftali, elma kivi gibi taze meyveleri sürahiye atıp bir saat dinlendirin. Ardından karıştırdığınız soğuk çayınızı bardağa koyarak servis edebilirsiniz.

  George Martin Kimdir ? Neden Ünlü ?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.