Web Sitesine Müşteri Çekme Yöntemleri

Web Sitesine Müşteri Çekme Yöntemleri
Eylül 24 23:07 2015

Kurduğunuz web sitelerine ziyaretçi çekmek için bazı çalışmalar yapabilir ve böylelikle başarınızı arttırabilirsiniz. Öncelikle sitenize kullanıcıların ne şekilde ulaştığından bahsedeyim, insanlar arama motorlarına birşeyler yazarlar ve çıkan linklere tıklarlar ayrıca ekranda gördükleri reklamlara tıklarlar. Kısacası biz bu işe ticari olarak baktığımız için piyasada bulunan bazı ziyaretçi arttırma teknikleri bizi fazla ilgilendirmiyor. Biz köşe yazarı değil pazarlamacıyız.

 SEO Çalışmaları ( Search Engine Optimization)

 Kurduğunuz web sitesinin ana ziyaretçi kaynağı google, yahoo ve yandextir yani arama motorlarıdır. Öyleyse ne yapmalıyız biri bizim sattığımız ürünü google’da aratıyorsa biz en üstte çıkmalıyız. Bu yükselme çalışmaları başarımızı dolayısıyla başarımızı arttıracaktır.

Seo çalışmalarında da ücretli ve ücretsiz uygulamalar var. Ben bu kitapta size nasıl para kazanacağını gösterdiğimden hep işin püf noktalarını gösteriyorum. İnternette SEO yazdığınızda milyonlarca sayfa bulabilirsiniz. Ben size zaman kaybettirmeden yükselmenin sırlarını vererek, binlerce dolar kazanan diğerlerinden hiçbir eksiğiniz olmadığını görün.

İnternette bulabileceğiniz temel bilgileri uyguladıktan sonra,

Forum sitelerine üye olup, 10-15 Liraya satılan linklerden alın. Bu linkleri footer’da değil sidebar yada header kısımlarında yayınlamalarını isteyin. Bu şekilde linkler alın.

Satın aldığını anahtar kelime ürününüzün adı yönlendirme yapılacak sayfada sitenizin anasayfası değil ürünü tanıttığınız sayfanızın linki olmalı.

Forumlarda backlink paketleri ve forum tanıtım paketleri satan arkadaşlardan yine cuzi miktarlarda alışveriş yapın.

Çalışmalarınızı zamana böldüğünüzde yükseldiğinizi göreceksiniz.

Backlink Checker sitelerine girin, örneğin “x ürünü” isimli anahtar kelime için kaç tane backlinkiniz var görün sonra googlede sizden üstte çıkan siteyi girin ve onun backlinklerini inceleyin onun alıp sizin almadığınız bir backlink varsa elde etmeye çalışın.

Backlink: Geri link demektir. Bir X sitesinin Y sitesine verdiği linke denir. Örneğin google botları X ‘de gezerken size verilen linke tıklar ve sizinkinide indekslemiş olur. Bu yüzden backlinkler çok önemlidir.

  Adsense Eşleştirilen İçerik Birimi Nasıl Yapılır ?

Site içi seo sitelerine girin ve bu analizlerden 100/100 puan almaya çalışın.

Google’ın hizmetlerini kullanın, Google Analytics ve Webmaster Araçlarını kullanmak sitenizin yararına olacaktır hem de istatistiklerinizi incelemiş olursunuz. Google Analytics anlık online kullanıcı sayısını da gösterebiliyor.

Forumlarda üründen bahsedin ve kendi blogunuza link verin.

Youtube’da ürün hakkında bir video yükleyin başlığınına “X ürünü review”  gibi dikkat çekici bir şey yazın ve açıklama kısmında sitenizin url adresini ekleyin.

Eğer kendi sitenizi kuracaksınız, wordpress tavsiye ederim. Kullanımı oldukça basittir. Binlerce teması vardır ve SEO friendly’dir. Yani arama motorları wordpress’i sever. WordPress kullanırken bir seo eklentisi kullanın ve yönergelerini uygulayın.

Örneğin: All in One Seo

Bunlar size bir hayli yol aldıracak.

Eğer ben bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorum derseniz,

Ya bir SEO hizmeti satın alın yada paralı bir SEO programı alın yaklaşık 400-500 TL olan bu programlar sitenizi uçurmaya yarar.

Tavsiye Program: GSA Search Engine Ranker

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.