Xiaomi Mi TV Stick ile Tv İzleme

Xiaomi Mi TV Stick tv+ izleme

Xiaomi Mi TV Stick ile televizyon izlenir mi ? Xiaomi Mi TV Stick ile tv izleme nasıl yapılır ? Xiaomi Mi TV Stick uydu kanalları var mı? Mi stick TV izleme programı, Xiaomi Mi TV Stick uydu kanalları, Xiaomi Mi TV Stick normal kanallar izleme nasıl yapılır ? Bu konudan bahsedeceğim.

Uzun zamandır eski televizyonumdan kablo ve kutu kalabalığı olmadan nasıl televizyon izlerim diye düşünüyordum. 2012 yılından kalma eski bir Samsung Smart televizyonum var, küçük odaya duvara monte etmiştim fakat kullanmıyordum.

Smart tv dedim ama eski nesil olduğu için Youtube’a giremiyor. Daha sonra bir şekilde uydu vs. bağlarım ve değerlendiririm diye beklemedeydi. Yakın zamanda artık bu işi çözeyim diye araştırmaya koyuldum.

Önce şöyle bir yol izledim. Tv’de Wi-Fi olmadığı için internet kablosunu duvardaki çıkışa bağlayıp, 3. parti casting uygulamaları ile Youtube videolarını izleyebildim. Yayın için ise yine duvardaki anten çıkışına bir kablo bağlayıp karasal bağlantı ile televizyon izleyebilirdim ama şimdiden Tv’den iki kablo çıktı ve görüntü kirliliğine hiç katlanamadığım için uydu kablosunu bağlamadım bile.

Sadece Youtube ile değerlendirdim Tv’yi fakat mevcut durumdan hiç memnun kalmadım çünkü Youtube izleme kalitesi çok düşük oldu ve çok sık bağlantı kopması yaşadım. Ayrıca 3.parti uygulama olduğundan televizyon, iPhone’uma muhtaç durumda kaldı.

En azından bir kabloyu daha ortadan kaldırayım diye televizyon için Wi-Fi aparatı almaya karar verdim, cihaz araştırırken karşıma Xiaomi Mi Tv Stick çıktı. Cihazı görür görmez televizyonu yeni nesil akıllı bir televizyona kablosuz internet ile birlikte çevireğini anladım. Almaya niyetlendim ama kafamda bir soru belirdi; Youtube izlerim de televizyon ne olacak ?

Bu sefer de Xiaomi Mi Tv Stick ile nasıl televizyon izlerime dönüştü merakım.

Salondaki büyük televizyonumda TV+ plus üyeliğim var ve Tv+ kutusundan Hdmi kablosu ile görüntü alıyorum. Bir keresinde Tizen uygulama listesinde bakınırken TV+’ın kendi aplikasyonu olduğunu ve televizyona yüklersem cihaz yani kutu olmadan da televizyon izleyebileceğimi öğrenmiştim.

Bu bilgi cepte, peki Tv Stick’de Tv+ uygulaması var mı ? Varsa yayın donmadan izleniyor mu görüntü kalitesi iyi mi ? Ekstra para ödemem gerekiyor mu ? Soru yağmuru altında yoluma devam ediyorum.

Son durum şu; eğer Xiaomi’nin bu ürününü alırsam ve her şey yolunda giderse;

  • Televizyondan sadece güç kablosu çıkacak, görüntü kirliliği olmayacak.
  • Wi-Fi özelliği olduğundan internet kablosu kullanmaktan (Cat5 – Cat6) kurtulacağım.
  • Yeni nesil bir Android’e sahip olacağım ve bir çok yeni uygulamayı kullanabileceğim.
  • Tv+ indirip, uydu kabloları ile uydu alıcıları ile uğraşmadan televizyon izleyebileceğim.

Bunlar gerçekten olacak mı diye internette onlarca yazı okudum ama kimse detaylara inmemişti. Tek çare kaldı, gidip satın almak ve denemek.

Xiaomi Mi TV Stick ile TV İzleme

Hemen gidip en yakın mağazadan Xiaomi Mi Tv Stick satın aldım ve eve geldim. Montaj sırasında güzel bir özellikle de karşılaştım hemen belirteyim. Samsung televizyonumun arkasında iki adet USB çıkışı var, Tv stick’i birine ve diğerine de stick’in güç giriş kablosunu taktım.

Böylelikle harici bir elektrik ihtiyacı olmadı. Yine hem görüntü kirliliği hemde kablo kalabalığı ortadan kalktı.

Montajı basitçe yaptım ve cihazı açtım. Meraktan çatlıyorum, android’in içinde Tv Plus var mı ? Boşuna mı aldım ?

Hemen uygulamalara gidip arama yaptım ve Tv+ uygulamasını buldum. Harika.

Uygulamayı kurdum, üyelik bilgilerimi girdim ve televizyon kanalları geldi istediğimi açabiliyorum. Üstelik hiç de korktuğum gibi olmadı normal cihazlı – kutulu sistemdeki gibi ileri geri alma özelliği de var görüntü kalitesi de iyi. Çok sevindim.

Acaba faturama ücret kesintisi gelir mi diye Turkcell’i aradım ne yaptığımı anlattım. Ekstra ödeme yapmayacaksınız dediler öyle de oldu hiç faturama yansımadı. Aynı evde ikinci televizyonda Tv+ uygulaması ile televizyon izleyebilirmişim. Çok iyi oldu bu.

Sonuç olarak televizyondan sadece bir kablo çıkıyor o da güç kablosu onu da yakında duvar içine gömeceğim veya farklı bir yöntem ile gizleyeceğim. Youtube gibi diğer App’lere de erişebiliyor ve istediğimi izleyebiliyorum. Örneğin Netflix, Prime vs. Wi-Fi sayesinde internet kablosuna da ihtiyacım kalmadı. Tabi ki Android ile gelen diğer klasik özellikleri saymıyorum bile.

Okuduğunuz için teşekkürler yorum yapmayı unutmayın.

Abone OL
Bildir
guest

5 Yorumlar
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hamza
Hamza
1 yıl önce

Eğer evde wi-fi yok ise uydu kanallarını izleye biliyor muyuz televizyonun bulunduğu odada uydu bağlantısı yok, bunu alırsam işimi görürmü

Ahmet
Ahmet
1 yıl önce

Merhaba, normal tvde kanal geçer gibi kanalları sırayla değiştirebiliyor muyuz yoksa menüden geri gelerek tek tek kanal seçip okeylemek mi gerekiyor?

Mehtap Erdem oglu
Mehtap Erdem oglu
4 ay önce

Ben video istiyorum rica etsem TV nasıl izliyoruz videoyla sunum yaparsanız sevinirim benim sorunum evimde kablo kirliliği